Dom na Devíne
18. júna 2023
Dvojgeneračný dom v Marianke
16. júna 2023


Dom s otvorenou záhradou


Miesto

Bratislava
Rok

2021
Úžitková plocha

251,73 m²
Stav

Realizácia


Návrh moderného bývania v prírode


Hlavným zámerom návrhu objektu je vytvoriť kvalitné prostredie na bývanie s dôrazom na dostatočné presvetlenie vnútorných priestorov. Základným kompozičným princípom je archetypálny tvar objektu so sedlovou strechou. Výrazovým prvkom je vzájomná poloha objektu s priestorom garáže, ktorá sa prispôsobuje tvaru pozemku a orientácii na svetové strany.

Materiálové riešenie stavby dopĺňa koncept hmoty, pri ktorom je cieľom opticky oddeliť podzemné podlažie od zvyšku stavby. Použitie tmavého dreveného obkladu v kontraste so svetlým okenným rámom.Objekt sa funkčne delí na dennú, nočnú časť, garáž a priestor telocvične (podkrovie).

Vstup do objektu je riešený priamo z komunikácie. Rovnako je riešený vstup do garáže. Vstupná predsieň vizuálne spája priestor garáže s ostatnými. Nadzemné podlažie tvoria vstupné priestory, schodiskový priestor a nočná časť zložená z dvoch detských izieb, samostatnej kúpeľne, technickej miestnosti s wc a spálne rodičov.

Podzemné podlažie tvoria priestory otvorenej dennej zóny doplnené hosťovskou izbou a kúpeľňou. Priestory ponúkajú prechod do exteriéru na terasu, ktorá využíva orientáciu na juh.

Podkrovie je riešené ako otvorený priestor telocvične so zázemím.