Ako ušetriť na prevádzke Rodinného domu
23. januára 2024
Ako ušetriť na prevádzke Rodinného domu
23. januára 2024

Ergonómia v kuchyni

Jedným z kľúčových piliérov dobre navrhnutého interiéru je jeho ergonómia, ktorá sa zaoberá vzťahmi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje. Cieľom je spojiť komfort s funkcionalitou a vytvorenie takých podmienok, ktoré podporujú buď optimálny pracovný výkon alebo maximalizujú pohodlie pri relaxe.

V tomto blogu priblížime svet ergonómie v kuchyni a jeho význam v modernom živote. Správne navrhnutá kuchyňa môže výrazne zlepšiť pohodu a produktivitu v dnešnej uponáhľanej dobe. Základom dobrej ergonómie je pozornosť voči človeku a hľadanie riešení, ktoré zlepšujú jeho každodennú užívateľskú interakciu s kuchyňou.

 

Koncepcia priestoru

Pri kreovaní kuchyne je prvým dôležitým krokom voľba vhodnej dispozície, aby sme mali všetko poruke a pri varení sa zbytočne nenabehali. Pomáha nám v tom zásada tzv. „pracovného trojuholníka“, ktorý usmerňuje ideálne umiestnenie oblastí pre skladovanie potravín, varenie a umývanie.

Zásada vychádza z princípu, ktorý vytvoril v 40. rokoch minulého storočia Henry Ford s cieľom zvýšiť efektivitu pracovníkov vo svojich továrňach. Pri montáži automobilov na obmedzenom priestore bolo nevyhnutné umiestniť čiastkové prvky čo najefektívnejšie, aby zamestnanci mali všetko potrebné na dosah ruky.

Dimenzovanie výšky a hĺbky

Ďalším krokom je optimalizácia výškyhĺbky kuchynského pracovného priestoru. Správna ergonomická kuchyňa reaguje na potreby človeka, optimalizuje viditeľnosť, zjednodušuje všetky gestá, od prístupu k nástenným skrinkám až po úchyty dvierok. Práca v stoji pred príliš nízkou alebo príliš vysokou plochou nás núti zaujať nesprávne polohy, čo môže mať z dlhodobého hľadiska následky na našom zdraví. Preto neexistuje univerzálna výška pracovnej dosky, ale mala by sa v ideálnom prípade určiť v závislosti od výšky osoby, ktorá ju bude primárne využívať.

Je vhodné určiť výšku pracovnej dosky v prvotnej fáze navrhovania, nakoľko sa od nej odvodzujú ďalšie zariaďovacie prvky, napr. polohy horných skriniek, elektrických zásuviek, alebo otvoru pre odsávanie pár.

Tradičné horné skrinky sú zvyčajne umiestnené vo výške, ktorá bráni úplnému výhľadu na predmety umiestnené na ich hornej polici. Sťažuje to používanie, najmä pre ľudí nízkej postavy. Masová výroba kuchýň a materiálov prispela k tomu, že za štandard sa dlhodobo považuje pracovná doska vo výške 900 mm od zeme, hĺbky 600mm a horné skrinky umiestnené 600mm nad ňou, bez ohľadu na výšku užívateľov.

V tejto oblasti však už nejaký čas nastáva názorový posun. Inovatívni výrobcovia kuchýň prišli s konceptom zväčšenia hĺbky pracovnej dosky až na 800 mm, čo okrem väčšej pracovnej plochy, umožňuje spustenie horných skriniek nižšie a tým ich lepšiu dostupnosť. Zároveň sa otvára možnosť práce vo vzdušnom priestore, ďaleko od rohov nástenných horných skriniek a eliminuje sa stiesnený pocit. Dosahuje sa väčšia voľnosť pohybu a zlepšuje sa výhľad na celú pracovnú plochu.

Príklad inovatívnej kuchyne od talianskej prémiovej značky Valcucine založenej v roku 1920. Princípom je pracovný priestor, skladajúci sa z pracovnej plochy hĺbky 600mm + 300mm hlboká funkčná stena, ktorú možno celú uzatvoriť.

 

Úložné priestory

Aby sme mali všetko potrebné poruke, je potrebné zamyslieť sa nad usporiadaním skladovania potravín a kuchynského náčinia. Najčastejšie používané predmety umiestňujeme do ľahko dostupných priestorov, aby sme sa vyhli nadmernému ohýbaniu alebo dosahovaniu. Potraviny a náčinie skladujeme v logických skupinách. Vytvorením oddelených zón napr. pre suché potraviny, konzervy, nádoby na jedlo, príbory, uľahčuje nájdenie potrebných vecí.

Skladovacie priestory by mali byť umiestnené na vhodnej výške a hĺbke. Predmety, ktoré sa často používajú, je praktické mať v úrovni očí a vhodnejšie je použitie výsuvných zásuviek alebo políc, ktoré umožňujú ľahký prístup k vnútornému obsahu. Skladovacie kontajnery a nádoby sú lepšie s transparentnými stenami, aby bol obsah viditeľný bez potreby otvárania viacero obalov.

Pre lepšiu prístupnosť a maximálne využitie úložného priestoru sú vhodné výsuvné organizéry, ktoré môžu byť v rôznych šírkach, výškach a prevedeniach. Umožňujú jednoduchý prístup k potravinám a minimalizujú riziko, že sa niečo stratí na zadnej časti skrine.

 

Špecifickým miestom býva roh spodných skriniek, ktorý sa dá tiež naplno využiť a pohodlne sprístupniť vďaka viacerým dômyselným výsuvným systémom.

 

Osvetlenie

Osvetlenie kuchyne prispieva k pohodliu, bezpečnosti a celkovej atmosfére priestoru. Správne rozmiestnenie svietidiel môže zmeniť celkovú dynamiku kuchyne, pričom kľúčové oblasti sú nad pracovným priestorom, varným panelom a drezom. Pre zabezpečenie dostatočného osvetlenia v každom mieste kuchyne sú vhodné kombinácie zavesených svietidiel, bodových svetiel, lineárnych LED svetiel alebo svietiacich panelov, ktorý sú rozmiestnené v takých polohách, aby nedochádzalo k nežiadúcemu tieneniu napríklad vlastným telom. Podľa možností investujeme do svietidiel s možnosťou regulácie intenzity a teploty svetla. Teplejšie svetlo môže vytvárať útulnejšiu atmosféru, zatiaľ čo studenšie svetlo je ideálne pre detailné práce ako krájanie a príprava potravín. Pri návrhu sa usilujeme aj o zisk prírodného denného svetla, ak je to možné. Okná zlepšujú náladu pri varení a znižujú potrebu umelého osvetlenia počas dňa.

V dnešnej hektickej dobe je dôležité mať kvalitnú kuchyňu, ktorá nie je len o vizuálnom dojme, ale aj o pozitívnej skúsenosti z každodenného používania. Pracovať s princípmi ergonómie v kuchyni neznamená len organizáciu priestoru, ale aj vytváranie prostredia, ktoré minimalizuje námahu a maximalizuje efektivitu. Dôležitá je prístupnosť najčastejšie používaných vecí, optimálna výška a hĺbka pracovného priestoru i skladovacích priestorov, využitie vertikálneho priestoru a udržiavanie poriadku. V konečnom dôsledku by ergonomická kuchyňa mala byť nielen miestom prípravy jedál, ale aj miestom na trávenie voľného času.

Veríme, že vám tento blog pomohol objaviť spôsoby, ako optimalizovať vašu kuchyňu prostredníctvom ergonómie a vytvoriť tak priestor, kde práca v kuchyni nie je len nutnou povinnosťou, ale aj potešením. Ak máte ďalšie otázky alebo plánujete svoj nový domov, neváhajte nás kontaktovať.