Byt Stein v Bratislave
14. júla 2018
Rodinný dom Miloslavov
29. apríla 2018

Koncept

Kaviareň v industriálnej materialite vstavaných prvkov.


Zámerom bolo vytvorenie intímnej atmosféry v priestore, ktorý je z troch strán obklopený zasklenými stenami, s použitím prírodných materiálov a vstavaných prvkov. Hlavnými výrazovými prvkami sú tmavý tehlový obklad, prírodné drevené nábytkové zostavy a antracitová konštrukcia s jednotným geometrickým motívom.

Priestor sa nachádza v parteri administratívneho objektu v Žiline. Pôvodná dispozícia je rozčlenená na viaceré intímnejšie zóny a ponúka rôzne typy sedenia ako lavicové, barové, jedálenské a loungové. Dominantným prvkom riešeného priestoru je bar so zázemím v centre dispozície s podvesenou oceľovou konštrukciou. Hlavný motív konštrukcie sa opakuje aj na vertikálnych oceľových paneloch, ktoré pôsobia ako deliace prvky a zároveň zmiernia akustické vlastnosti miestnosti. Materiálovo je interiér kaviarne zjednotený tmavou keramickou dlažbou v imitácii dreva, tehlovým obkladom a čiernym stropom.
Pôdorys


Rezopohľad

Jednotlivé plochy kaviarne sú artikulované rôznymi materiálmi. Pevný vstavaný obklad z lícovej tehly a keramická dlažba v imitácii dreva v rybinovom špároreze. Plochy sú doplnené subtílnou oceľovou konštrukciou geometrického motívu v antracitovom prevedení.

Prvky interiéru

Slúžia ako charakteristické zapamätateľné momenty interiéru. Druhotnou funkciou je aj rozbitie zvukových vĺn v priestore, ktorý je z troch strán ohraničený výrazne odrazivým materiálom - sklenenými stenami. Oceľová antracitová konštrukcia vo vertikálnom smere pre zabezpečenie intimity a vertikálnom smere pre vešanie svetiel baru, horizontálne drevené lamely a lavicová zostava s kvetináčmi.