Nízkonákladové radové domy
11. marca 2018

Koncept

Rekonštrukcia dvojizbového bytu pre mladý pár.


Zadaním bolo poskytnúť čo najviac úložného priestoru, použitie prírodných materiálov a stoláriny na mieru. Kompletná rekonštrukcia zahŕňala výmenu všetkých povrchov, elektroinštalácie, kúrenia a celej kúpeľne.

Svah nám umožnil vytvoriť súkromný priestor, ktorý je izolovaný od cestnej komunikácie a iných rušivých vplyvov. Zapustené podlažie do zeme sa celé otvára širokému výhľadu, ktorý podporujú aj znižujúce sa oporné múry. V interiéri tak vznikol veľký otvorený priestor - centrum života celej rodiny. Na hornom podlaží sa nachádza nočná časť, orientovaná tým istým smerom. Maximálnu intimitu tohto priestoru zabezpečujú skladacie panely, ktoré slúžia zároveň ako tienenie pred slnkom.

Pôdorys

Pôvodný a navrhovaný stav.

Aj keď všetky povrchy a inštalácie bytu prešli kompletnou rekonštrukciou, dispozičného riešenia sa rekonštrukcia dotkla len minimálne. Optimalizovala sa vstupná časť bytu a poloha zariaďovacích predmetov v kúpeľni. V kuchynskej časti sa stolárskym riešením parapetu podarilo dosiahnuť rozšírenie kuchynskej pracovnej dosky až na úroveň okna.